december
2022

Pracujeme priebežne aj pred Vianocami!

V uplynulých mesiacoch sa nám podarilo nainštalovať a sprevádzkovať opäť niekoľko záložných riešení napájania elektriny, konkrétne to bolo na našich POPoch – SKÝCOV ZŠ, VOLKOVCE (IS-LOM), BELADICE (Nové Bytovky). Dôležitá bola tiež výmena RR prepojenia ZLATÉ MORAVCE – TESÁRSKE MLYŇANY (ERICSSON 80GHz, 2/10Gbps) a v neposlednom rade aj implementácia zálohy konektivity od spol. Telekom.

Ďalej sa nám podarilo vybudovať optickú infraštruktúru pre obec ŽIKAVA a v rekreačnej časti obce Jelenec REMITÁŽ sme položili ďalších cca 1,2km zemnej optiky, čím sme pokryli celú túto chatovú oblasť!

Bohužiaľ je treba spomenúť aj nepriaznivú situáciu na trhu, ktorá sa vyostruje prakticky od utíchnutia pandémie covid v lete r2021 a aktuálne priniesla už niekoľko násobné zvyšovanie cien všetkých komodít – napr. el. energia, nie len pre NEVERNET mimoriadne podstatná komodita medziročne zaznamenala aj viac ako 10 násobné nárasty cien! Dôvodov mimo pandémie a Ruskej invázie na Ukrajinu začiatkom r2022 je samozrejme viacero, nepochybne však stojíme pred najväčšou zmenou trhu v histórií našej spoločnosti! Vzhľadom k uvedeným skutočnostiam – mimo iného – nahrádzame postupne všetky staršie zariadenia s vyššou spotrebou el. energie za nové, zdražovanie však neobíde ani nás. Vyššie poplatky za televíziu už boli ohlásené na začiatok r2023 a dátové a hlasové služby budú pravdepodobne nasledovať…

Stabilitu našej spoločnosti sa snažíme udržiavať aj investíciami do nehnuteľností, presnejšie do projektu nových kancelárií a skladu v obci Jelenec.

Všetkým prajeme pokojné sviatky, hlavne aby ste boli spokojní a do Nového Roku 2023 veľa síl, ktoré určite budeme všetci potrebovať !