február
2021

Konektivita NEVERNET

NEVERNET upgradoval z 3 Gbit/s -> 3,4 Gbit/s (NR 2G + ZM 1,4G)

BELADICE vodojem – SLAŽANY vodojem (SIAE, 450Mbps)
BELADICE vodojem – BELADICE bytovky hlavná ul. (MikroTik 60GHz, 2Gbps)

Rovnako aktualizovany bol aj nas FW a zdroje RIPE – AS 60829:
5.22.154.0/24 __|__ 188.95.151.0/24 __|__ 45.156.113.0/24 __|__ 2001:67c:170c::/48

január
2021

Štastný a hlavne zdravý Nový rok 2021!

Myslím že tentokrát nový rok nezačal úplne ideálne, situáciu komplikuje hlavne neutíchajúca a ešte intenzívnejšie skloňovaná korona kríza, ktorá znovu udrela v druhej vlne. My však rozhodne neklesáme na duchu a pracujeme s nasadením ďalej – v tomto nám pomáha tiež fakt, že naše odvetvie nebolo zasiahnuté až tak ako niektoré iné.

Sústredíme sa hlavne na naše ciele ohladne výstavby vzdušných ale aj zemných optických sietí, implementácie záložných systémov, protokolu IPv6, RR licencovaných spojov a ďalších, ktoré vedú k napĺňaniu stále narastujúcim požiadavkám našich klientov ohľadne kapacity, stability a bezpečnosti našej siete.
Vstúpili sme tiež do náročných jednaní so spoločnostou ZSE-D, ktorej podperné body slúžiace primárne pre distribúciu elektriny, možu rovnako poslúžiť aj pre flexibilnú výstavbu vzdušných dátových sietí a efektívne tak zvyšovať dostupnosť digitálnych služieb k čomu nás zaväzuje a čo aj priamo podporuje EÚ. Naviac rovnaké prevedenie výstavby takýchto sietí, ktorých podmienky sa aktuálne snažíme v spolupráci so ZSE-D nastaviť už dlhodobo funguje v spoločnostiach SSD a VSD na strednom a východnom Slovensku.

jún
2020

Nová lokalita, rozšírenie pokrytia OPTICKOU infraštruktúrou !

Vždy sa snažíme držať krok s dobou a prinášať najnovšie technógie v oblasti informačných systémov. Optické datové siete sú nepochybne vrcholom modernej, rýchlej a v neposlednom rade bezpečnej komunikácie. Práve preto majú optické vlákna našu pozornosť už dlhodobo, avšak všeobecná dostupnosť ako aj naše možnosti budovania takýchto stavieb sa začali zlepšovať prakticky nedávno. Z uvedených dôvodov teda začíname viac a viac investovať do pokrytia obcí týmto stabilným a bezkonkurenčným pripojením k INTERNETU a digitálnej TV.

Aktuálne sa nám podarilo transformovať našu pôvodnú rádiovú sieť v ďalšej, poradí druhej obci NEVERICE a v procese výstavby máme novú obec HOSTIE, kde odhadujeme spustenie optickej siete onedlho – leto, jeseň 2020.

Ďakujeme všetkým za prejavenú dôveru!

marec
2020

Mimoriadna situácia na SR – KORONAVÍRUS

Vzhľadom k súčastnej nepriaznivej situacií v súvislosti s ochorením COVID-19 sme sa po interných konzultáciách rozhodli vstúpiť do obmedzeného pracovného režimu. Pre našich klientov to môže znamenať napr. dlhšie čakacie doby pri vybavovaní servisov a pri realizácií nových pripojení, úplné odloženie termínu v prípadoch návratu klienta zo zahraničia alebo pozitívneho výsledku testu, osobné náštevy našej kancelarie po len predchádzajúcej telefonickej dohode a v nevyhnutných prípadoch … Pre ďalšie informácie nás kontaktujte elektronicky, prípadne telefonicky.

Snažte sa všetci držať v izolacií a dbajte na dodržiavanie inštrukcií a doporučení našich úradov, aby sa nám to celé podarilo čo najrýchlejšie prekonať bez veľkej újmy hlavne na zdraví!

október
2019

Významný upgrade na 10Gbit, navýšenie konektivity a nová lokalita

Je mi veľkým potešením predstaviť vám úplnú novinku v našej sieti – ERICSSON MINI-LINK 6352, tento rádiový spoj zvládne garantovanú prenosovú kapacitu až 10Gbit, pracuje vo frekvenčnom pásme 80GHz a bol nasadený ako hlavný uplink – feed na zlato-moraveckú optickú konektivitu!

Ďalší náš nový bod vznikol na vodojeme v ŠURIANKÁCH.

NEVERNET upgradoval z 2,2 Gbit/s -> 3 Gbit/s (NR 1,6G + ZM 1,4G, dvaja nezávyslí dodavatelia).

september
2019

Upgrady na chrbtici a budovanie OPTIKY pokračuje …

Priznávam, že v tomto roku som príspevky do noviniek maličko zanedbal … Všetko sa to točilo okolo nikdy neutíchajúceho zvyšovania úrovne našej chrbtovej siete – backbone a ďalšej výstavby optických infraštruktúr, presnejšie dokončovanie prestavby topológie a implementácie garantovaných rr spojení, navyšovanie jednotlivých kapacít na týchto spojeniach, zabezpečenie POPov / vysielačov proti prehrievaniu a výpadkom napájania nasadením, alebo rozširovaním záložných riešení …

ZLATÉ MORAVCE GJK – VRÁBLE silo (SIAE, 450Mbps)
NITRA Radová ul. – NITRA Nábrežie NR_POP01 (SIAE, 2Gbps) + IMCO LITHIUM ZÁLOHA
NITRA Radová ul. – NITRA Podhájska ul. (SIAE, 450Mbps)
NITRA Radová ul. – DOLNÉ OBDOKOVCE, farma Hybrav (kapacitny upgrade na 1,4Gbps, SIAE)
SĽAŽANY – DOLNÉ OBDOKOVCE, farma Hybrav (SAF, 360Mbps)
NITRA Liečebný ústav – RIŠNOVCE (SAF, 100Mbps)
NITRA Bažant (uplink) – DOLNÉ OBDOKOVCE, farma Hybrav (SIAE, 2x450Mbps)
NITRA Bažant (záložný uplink) – NITRA Podhájska ul. (SIAE, 450Mbps)
NITRA Bažant – NITRA Liečebný ústav (kapacitný upgrade na 360Mbps, ERICSSON)

Z vyššie uvedeného je tiež možné dedukovať, že náš dôležitý bod NITRA KLOKOČINA – Na Hôrke sme nahradili bodmi NITRA Radová a novo vzniknutým bodom NITRA BAŽANT (PS COMP migrácia) s plnou zálohou IMCO POWER, zálohy IMCO boli nasadené aj pre body-vodojemi PD JELENEC, TESÁRSKE MLYŇANY a VELČICE. Revízie elektriny ŽIRANY, KOLÍŇANY + maranie elektromagnetického poľa v životnom prostredí RADOVÁ (protokol na vyžiadanie). Nový priehradový stožiar ZM GJK.

jún
2019

Nové programy a nové rýchlosti !

Dovoľte mi predstaviť našu novú ponuku 5GHz pripojenia k internetu, ktorú sme pre vás pripravili k 1.6.2019 a ktorá prináša ešte vyššie prenosové rýchlosti až do 75Mbit/s !

programrýchlosť down/upmesačný poplatokpôvodne
HOME 55/1 Mbps5,- EURbez zmeny
IPTV - (základný balík - Markíza, DAJ TO...)5,- EURbez zmeny (viac ako 70 TV programov)
NEVERNET 135/2 Mbps10,- EUR20/1 Mbps
NEVERNET 250/3 Mbps14,- EUR30/2 Mbps
NEVERNET 375/6 Mbps18,- EUR40/3 Mbps
december
2018

Upgrady na chrbtovej sieti, optika JELENEC !

V uplynulej dobe asi najzásadnejším zlepšením bola nedávna výmena zariadenia – konkrétne routra, ktorý slúži ako brána (GW) do internetu na nitrianskom POPe. Pôvodný router MikroTik CCR1036 bol nahradený najnovším modelom s 10G portami a deklarovanou priepustnostou až 80GbpsCCR1072-1G-8S+

Ďalej sme aktualizovali nase DNS servre ns1.nevernet.sk a ns2.nevernet.sk v centrálnej RIPE db pre konfiguráciu reverzných záznamov a tiež nahradili tieto spojenia:

DOLNÉ OBDOKOVCE, farma Hybrav – NR, Klokočina (kapacitný upgrade na 1,6Gbps, SIAE 11GHz)
DOLNÉ OBDOKOVCE, farma Hybrav – ŠTITÁRE (kapacitný upgrade na 500Mbps, SIAE 13GHz)

Poslednou info tento rok je správa o lokálnej OPTICKEJ SIETI v obci JELENEC, ktorá sa nám podarila úspešne spustiť zatial na týchto uliciach – Hlavná (smer Neverice), Školská, Nový Gýmeš, Smreková, Čaládka, Brezová. Pripájanie domácností rozbehneme začiatkom roku 2019, hneď ako nám to počasie dovolí! 🙂 Objednávať kompletnú inštaláciu optického pripojenia NEVERNET (FTTH + IPTV) za jednorázový poplatok 150,-EUR môžete tu.

VESELĚ VIANOCE a ŠTASTNÝ NOVÝ ROK VŠETKÝM !!

október
2018

Prerábka sídliska Zlaté Moravce + vylepšenia záložných zdrojov

Hlavný optický uzol v ZM pre ulice Brezová, Hviezdoslavova a Kalinčiakova bol presťahovaný do nových priestorov a zmodernizovaný. Na lokálny prepoj medzi ulicami Brezová-Hviezdoslavova sa použila licencovaná technológia NEC s garantovanou prenosovou kapacitou 150Mbps.

Pokračujeme aj vo výmenách technológií pre záložné riešenia napájania elektrinou, prioritou zostáva predlžovanie doby zálohy (Žirany, Kolíňany, Sľažany).

jún
2018

Pokryté nové obce + budovanie optickej infraštruktúry pre obec JELENEC!

S potešením oznamujeme rozšírenie našeho pokytia v lokalitách HOSŤOVCE (vysielač na bytovke č.203) a ŽIKAVA (RD č.12).

Aktuálne ďalej pracujeme na predĺžení doby zálohy napájania vo vybraných lokalitách (ZM – GJK, Dolné Obdokovce – HYBRAV, Jelenec – VPP) s použitím moderných technológií IMCO POWER. Tiež neprestávame modernizovať naše vysielače, topologicky v časi “last mile” čo predstavuje výmenu 5GHz sektorových vysielacích antén za nové modely RB911G-5HPacD-QRT.

Zostáva ešte spomenúť pripravované budovanie optickej siete pre obec JELENEC, kde už sme získali podporu obecného zastupitelstva a začíname s ťahaním hlavnej trasy.