február
2023

Zmena v poplatkoch za TV služby !

V Novom Roku by som chcel v prvomrade všetkým popriať veľa zdravia a hlavne pevnej vôle v ťažkých časoch!

Avizované zdražovanie poplatkov za televíziu sa stalo realitou 1.2.2023, kedy vstúpil do platnosti aj náš nový cenník (základný TV balík zdražel z pôvodných 5eur na 7,50eur/mesačne). Rozhodne nechceme byť alibisti, verte že vždy robíme čo sa dá a zvlášť v podobných prípadoch keď máme zvyšovať poplatky užívateľom siete NEVERNET – bohužiaľ navyšovanie TV poplatkov k nám prišlo ako hotová vec od nášho dodávateľa tejto služby – českej spoločnosti sledovanieTV, ktorú NEVERNET prepredáva.

Čo sa týka cien dátových služieb, ktoré NEVERNET priamo poskytuje – tieto sme zatiaľ udržali a môžeme sa pochváliť, ako jedna z mála spoločností, že pre našich stávajúcich zákazníkov sme ceny nezmenili za celú našu históriu čo je už cca 20 rokov! Presne tak, medzi naše najpopulárnejšie programy stále patrí internetový paušálny tariff za poplatok 13,24eur, ktorý sme uviedli v našich začiatkoch pôvodne ešte za 400 SKK.

december
2022

Pracujeme priebežne aj pred Vianocami!

V uplynulých mesiacoch sa nám podarilo nainštalovať a sprevádzkovať opäť niekoľko záložných riešení napájania elektriny, konkrétne to bolo na našich POPoch – SKÝCOV ZŠ, VOLKOVCE (IS-LOM), BELADICE (Nové Bytovky). Dôležitá bola tiež výmena RR prepojenia ZLATÉ MORAVCE – TESÁRSKE MLYŇANY (ERICSSON 80GHz, 2/10Gbps) a v neposlednom rade aj implementácia zálohy konektivity od spol. Telekom.

Ďalej sa nám podarilo vybudovať optickú infraštruktúru pre obec ŽIKAVA a v rekreačnej časti obce Jelenec REMITÁŽ sme položili ďalších cca 1,2km zemnej optiky, čím sme pokryli celú túto chatovú oblasť!

Bohužiaľ je treba spomenúť aj nepriaznivú situáciu na trhu, ktorá sa vyostruje prakticky od utíchnutia pandémie covid v lete r2021 a aktuálne priniesla už niekoľko násobné zvyšovanie cien všetkých komodít – napr. el. energia, nie len pre NEVERNET mimoriadne podstatná komodita medziročne zaznamenala aj viac ako 10 násobné nárasty cien! Dôvodov mimo pandémie a Ruskej invázie na Ukrajinu začiatkom r2022 je samozrejme viacero, nepochybne však stojíme pred najväčšou zmenou trhu v histórií našej spoločnosti! Vzhľadom k uvedeným skutočnostiam – mimo iného – nahrádzame postupne všetky staršie zariadenia s vyššou spotrebou el. energie za nové, zdražovanie však neobíde ani nás. Vyššie poplatky za televíziu už boli ohlásené na začiatok r2023 a dátové a hlasové služby budú pravdepodobne nasledovať…

Stabilitu našej spoločnosti sa snažíme udržiavať aj investíciami do nehnuteľností, presnejšie do projektu nových kancelárií a skladu v obci Jelenec.

Všetkým prajeme pokojné sviatky, hlavne aby ste boli spokojní a do Nového Roku 2023 veľa síl, ktoré určite budeme všetci potrebovať !

september
2022

Nový cenník !

Nižšie môžete nájsť aktualizovaný cenník skupiny NEVERNET, ktorý vstúpil do platnosti 1.9.2022. Podmienky pre našich stávajúcich zákazníkov zostávajú NEZMENENÉ – v prípadoch kedy bude nová ponuka výhodnejšia oproti stávajúcej dôjde k automatickému navýšeniu prenosových rýchlostí za nezmenenú cenu.
Samozrejme všetky naše programy zostávajú bez časových a dátových (tzv. FUP) obmedzení !

Ďakujeme všetkým za prejavenú dôveru!

programtyp pripojeniamax. rýchlosť - down/upmesačný poplatok
OPTIC FIBER 100káblové100/25 Mbps10,- EUR
OPTIC FIBER 200káblové200/100 Mbps14,- EUR
OPTIC FIBER 350káblové350/150 Mbps20,- EUR
WIFI 10bezdrôtové10/1 Mbps12,- EUR
WIFI 50bezdrôtové50/3 Mbps16,- EUR
WIFI 75bezdrôtové75/6 Mbps20,- EUR
Televízia IPTV – základný balík5,- EUR

Kompletný cenník služieb a zariadení nájdete tu.

august
2022

Spustenie nových optických sietí

V auguste sme konečne dokončili náročnú rekonštrukciu optiky Slažany, ktorá teraz umožňuje pripájanie ďalších klientov a je súčasťou infraštruktúry NEVERNET.

NEVERNET spustil optiku aj v ďalšej obci SLEPČANY.

Upgrade RR spoja Vieska nad Žitavou, dom smútku – KOLÍŇANY vodojem (SAF Lumina 13GHz, 180/360Mbps).

Prebiehajúce sú aj stavebné práce na projekte “Administratívna budova a Sklad” Jelenec.

júl
2022

Rekonštrukcia vodojemu TM, upgrade Drážovce

Celková rekonštrukcia hliníkového plášťa vodojemu Agrospol Tesárske Mlyňany a upgrade RR prepojenia pre obec DRÁŽOVCE – NITRA Bažant (SIAE 17GHz, 500Mbit).

máj
2022

Nový zemný optický prepoj a iné

V tomto období sme zrealizovali a spustili plánovanú zemnú optickú trasu o dĺžke cca 2km, ktorou sa prepojila optická sieť v rekreačnej oblasti Remitáž s obcou Jelenec.

Zmena majiteľa PPD Inovec Volkovce, tiež iniciovala presunutie 5GHz vysielača pre obec Volkovce z vodojemu PPD na neďaleký lom Čierne Kľačany – IS LOM Maglovec.

Tiež sme osádzali niekoľko ocelových stĺpov v obci Slažany a Neverice potrebných pre naše vzdušné optické vedenia.

február
2022

Navýšenie konektivity a rozšírenie pokrytia

NEVERNET upgradoval z 3,4 Gbit/s -> 4 Gbit/s (NR 2G + ZM 2G)

Nový POP sa nám podarilo vybudovať v Nitre časť Krškany, ide o murovaný komín s výškou cca 70m – pre viac info vid mapu pokrytia.

Samozrejme všeobecne pracujeme na výmenách RR spojov na chrbtici a nasadzovaní záložných riešení IMCO – tentoraz to boli napr. popy ZM Hviezdoslavova ul. a OcÚ Slepčany.

december
2021

Akvizícia TVAN net a investície do nehnuteľností

Aktuálne sme spustili integráciu optickej siete postavenej v obci Sľažany spoločnosťou Tvan.sk s.r.o. do našej infraštruktúry a informačného systému. Celá sieť spolu so všetkými klientmi by mala prejsť pod správu spol. NEVERNET najneskôr do 31.3.2022.

Paralelne smerujeme naše investície aj do realít – presnejšie, pokračujeme vo výstavbe administratívnej budovy a skladu v Jelenci. V priebehu tohto roka sa nám podarilo postaviť hrubú stavbu a zastrešiť.

október
2021

Výstavba zemnej optiky!

S podporou obcí a ZSD sme začali budovať hlavne vzdušné optické vedenia, ktoré ťaháme až k našim klientom do domov – FTTH.
Po vlastnej osi sa však snažíme budovať aj zemné optické siete – pilotný projekt môžete vidieť na novopostavených uliciach v obci JELENEC v lokalite nad základnou školou / ul. školská.

Dobrou správou je tiež, že naša spoločnosť získala územné rozhodnutia aj pre ďalšie zemné optické trasy, ktorých výstavbu plánujeme v priebehu nastávajúceho roku 2022. Konkrétne ide o prepojenie obcí JELENEC – NEVERICE a pripojenie rekreačnej oblasti Remitáž v obci JELENEC k chrbtovej optickej sieti obce JELENEC.

september
2021

Projekty WiFi pre Teba

Je pre nás samozrejmosťou podporovať obce poskytnutím konektivity pre obecné inštitúty, prípadne projekty ako je aj projekt – wifi pre teba – v obciach NEVERICE a BELADICE.