január
2021

Štastný a hlavne zdravý Nový rok 2021!

Myslím že tentokrát nový rok nezačal úplne ideálne, situáciu komplikuje hlavne neutíchajúca a ešte intenzívnejšie skloňovaná korona kríza, ktorá znovu udrela v druhej vlne. My však rozhodne neklesáme na duchu a pracujeme s nasadením ďalej – v tomto nám pomáha tiež fakt, že naše odvetvie nebolo zasiahnuté až tak ako niektoré iné.

Sústredíme sa hlavne na naše ciele ohladne výstavby vzdušných ale aj zemných optických sietí, implementácie záložných systémov, protokolu IPv6, RR licencovaných spojov a ďalších, ktoré vedú k napĺňaniu stále narastujúcim požiadavkám našich klientov ohľadne kapacity, stability a bezpečnosti našej siete.
Vstúpili sme tiež do náročných jednaní so spoločnostou ZSE-D, ktorej podperné body slúžiace primárne pre distribúciu elektriny, možu rovnako poslúžiť aj pre flexibilnú výstavbu vzdušných dátových sietí a efektívne tak zvyšovať dostupnosť digitálnych služieb k čomu nás zaväzuje a čo aj priamo podporuje EÚ. Naviac rovnaké prevedenie výstavby takýchto sietí, ktorých podmienky sa aktuálne snažíme v spolupráci so ZSE-D nastaviť už dlhodobo funguje v spoločnostiach SSD a VSD na strednom a východnom Slovensku.