január
2024

Uplynulý a Nový Rok 2024

Vážení klienti, užívatelia a kamaráti siete NEVERNET, predovšetkým vám v Novom Roku prajem pevné zdravie, pozitívnu energiu a vôľu vysporiadať sa so všetkým čo aktuálna, náročná doba prináša!

Verím, že budete všetci súhlasiť, že každý ďalší rok prináša nové príbehy, radosti, ale aj výzvy bez ktorých by nás to asi nebavilo. Všetky udalosti v tom uplynulom roku však ako isto viete neboli ideálne – zvlášť r.2021/22, dôsledky sa začínajú naplno prejavovať a mnohí z nás to majú skutočne ťažké.

Naša spoločnosť nie je výnimkou a tento rok prejde vzhľadom k uvedeným okolnostiam vynútenou re-organizáciou, ktorej súčasťou bude – tentokrát už bohužiaľ neodkladné – historicky však prvé celoplošné navýšenie poplatkov za pripojenie k internetu, ktoré sa dotkne väčšej časti našich zákazníkov. Hlavnou zásadou novej cenovej politiky bude zachovať zvýhodnené programy a udržať nezmenené podmienky pri individuálnych programoch. Asi najrelevantnejšími dôvodmi prečo NEVERNET pristúpi k navýšeniu cien sú rastúce ceny energií a rovnako narastajúce životné náklady.

Máme pre vás však aj dobré správy, ktoré sa týkajú naplnených cieľov v r.2023, kedy sa nám podarilo rozšíriť dostupnosť našich optických služieb a napredovať aj pri plánovanom budovaní a celkovej prestavbe našej pôvodnej 5GHz siete. Postup evidujeme tiež pri výstavbe nových priestorov v obci JELENEC, ktoré by sme v tomto roku chceli začať aj využívať. Vyberáme aj z ďalších dosiahnutých úloh:

– rozšírenie opt. pokrytia v obci ČERVENÝ HRÁDOK a J.KOSTOĽANY – Brezov štál
– výstavba a spustenie zemného optického prepojenia obcí NEVERICE a JELENEC v celkovej dĺžke cca 3,3 km
– výstavba a uvedenie do prevádzky nového rádiového vysielača pre obec Kostoľany pod Tribečom na parcele spol. NEVERNET
– uloženie a spustenie zemnej optiky pre Višnovú ulicu JELENEC Remitáž
– prestavba TESÁRSKE MLYŇANY a optické prepojenie rádiových vysielačov v obci RIŠNOVCE (predpríprava klientskej opt. siete)
– zmena jedného z hl. dodávateľov internetovej konektivity, spol. TELEKOM nahradila spol. SLOVANET/RadioLAN, čím sa zabezpečilo priame prepojenie optických sietí JELENEC, JEL-Remitáž a NEVERICE – celková konektivita zostáva 4 Gbit/s (JEL 2G + ZM 2G)

V rámci znižovania spotreby elektriny a efektívnej prestavby siete sme zrušili 7 našich vysielačov – SLAŽANY ZŠ a sýpka MIRAMIX, SLEPČANY bytovka, JELENEC RD, KpT RD, NEVERICE RD Beladická a NR Nábrežie Mládeže.